Transzplantált sportolók az M4 – Év Sportolója top10-es listáján

Az idén immár 60. alkalommal szavaznak az év legjobb sportolóira a Magyar Sportújságírók Szövetségének (MSÚSZ) tagjai.

A 2017. évben kiemelkedő teljesítményt mutató sportolókat, a Magyar Paralimpiai Bizottság Köztestület négy szervezete: a Magyar Speciális Olimpia Szövetség, a Magyar Hallássérültek Sportszövetsége, a Magyar Szervátültetettek Szövetsége és a Magyar Paralimpiai Bizottság jelölte.

Az Év sportolói mellett az Év fogyatékos férfi/női sportolója, az Év fogyatékos csapata, az Év fogyatékos sportolókkal foglalkozó edzője – kategóriákban 10-10 jelölt várja január 4-ig a magyar sportújságírók szavazatait.

2018. január 4-én, az Év Sportolója Gála szervezői, sajtótájékoztató keretében hirdetik ki az egyes kategóriák három-három legjobbjait.

Minden kategória három legtöbb szavazatot kapott jelöltje meghívást kap a 2018. január 11-i Gálára, a Nemzeti Színházba, ahol nívós műsor keretén belül kiderül, ki nyerte a 2017. Év fogyatékos férfi/női/csapat/edző kategóriát, kinek a teljesítménye győzte meg leginkább a sportújságírókat.

Szavazni kizárólag a Magyar Sportújságírók Szövetségének tagjai tudnak.

Az év női sportolója díj jelöltjei mellett az év fogyatékos női sportolója top10-es listájára három szervátültetett sportolónő szerepel:

Biacsi Bernadett (atlétika)
Biatovszky Míra (sportlövészet)
Dani Dorka (műkorcsolya)
Gyurkó Alexandra (úszás)
Hasznos Szabina (bowling)
Krajnyák Zsuzsanna (kerekesszékes vívás)
Óvári Réka (gyorskorcsolya)
Pap Bianka (úszás)
Szanyi Petra (alpesi sí)
Tóth Irma (asztalitenisz)

Az év férfi sportolója díj jelöltjei mellett az év fogyatékos férfi sportolója 10-es listáján három transzplantált sportoló szerepel:

Boronkay Péter (para triatlon)
Csernai Tibor (alpesi sí)
Hocza Róbert (gyorskorcsolya)
Kóka Zoltán (asztalitenisz)
Kurucz Tamás (hófutás)
Osváth Richárd (kerekesszékes vívás)
Péter Dávid (gyorskorcsolya)
Suba Róbert (para kajak-kenu)
Tóth Attila (asztalitenisz)
Velkey Ádám (atlétika)

 

Az év edzője jelöltjei között négy szervátültetettek foglalkozó edző szerepel:

Beliczay Sándor (kerekesszékes vívás)
Csamangó Attila-Győrfi Tamás (para kajak-kenu)
Erdei Péter (kerekesszékes vívás)
Ecseki Dániel (atlétika)
Feczer Viktor (
kerekesszékes vívás)
Kelemen Zsuzsa (műkorcsolya)
Milos Imre 
(asztalitenisz)
Pintér István 
(padlóhoki)
Soltész István (bowling)
Székely Gabriella (röplabda)

Az év csapata jelöltjei mellett az év fogyatékos csapata között hat transzplantált csapat szerepel:

 

Asztalitenisz, vegyes páros (Tóth Irma, Tóth Attila)
Asztalitenisz, vegyes páros (Almagro Carmen, Szendi János)
Bowling, vegyes páros (Hasznos Szabina, Juhász Zoltán)
Női kerekesszékes vívóválogatott (Krajnyák Zsuzsanna, Dani Gyöngyi, Hajmási Éva, Veres Amarilla, Fóris Erika)
Műkorcsolya páros (Hingyi Ágnes, Hingyi Rita)
Atlétika, 4×400 m női váltó (Biacsi Ilona, Keresztesi Erika, Csontos Piroska, Biacsi Bernadett)
Atlétika, 4×100 m férfiváltó (Velkey-Guth Ádám, Jánka Sándor, Gelencsér Róbert, Zilaj Csaba)
Padlóhoki-válogatott
Szervátültetett röplabdacsapat
Tollaslabda női páros (Hanyu Zsuzsanna, Tilhof Ingrid)

 

 

Részletesen a jelöltek Magyar Paralimpiai bizottság honlapján.

 

 

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé.