Kihívást jelent a munka minden új versenyzővel Az idei szezontól kezdve a téli világjátékokra való felkészülést Fábián Attila, a Magyar Síszövetség és a Magyar Paralimpiai Bizottság szakágvezetője irányítja nagy elkötelezettséggel és szakmai alázattal. Ő az, aki, ha kell, látássérült síelő kísérője, vagy épp kerekesszékest tanít síliftbe szállni majd lejönni a pályán úgy, hogy abból lehetőleg éremTovább

A vártnál is több résztvevővel indult el a Szervátültetettek Nagy Egészség- és Sportnapja Székesfehérváron, ahol a versenyzők – akkori állapot szerint – már az augusztusi dublini, Szervátültetettek és Művesekezeltek Európa Bajnokságának kvalifikációs sportversenyein vettek részt. A koronavírus miatt kialakult veszélyhelyzet miatt azonban az Európa-bajnokság elmarad, így a versenyek már a 2021-es világjáték válogatóversenyeivé léptek elő.  Az egészségnap célja, hogy minden szervátültetett rendszeresen mozogjon, ez a Magyar SzervátültetettekTovább

A Magyar Országgyűlés 2017. december 12-én egyhangúan, tartózkodás és ellenszavazat nélkül szavazta meg, hogy a magyar parasportnak hivatalosan is legyen országos napja Magyar Parasport Nap néven. Február 22-e jelmondata: „Fogyatékosnak lenni nem azt jelenti, vesztesnek lenni”.  A programsorozat a reggeli órákban vette kezdetét egy koszorúzással a budapesti Olimpiai Parkban, ahol a résztvevők az elhunyt paralimpiai bajnokok emléke előtt tisztelegtek. A megemlékezésen jelen volt többekTovább

Maratont futott a dializált beteg  Csaba még a dialízis megkezdése előtt, gondozott vesebetegként került várólistára 2018 márciusában, első dialíziskezelésére tíz hónappal később került sor, azóta az esztergomi műveseállomáson kezelik. Dializált futóként ez volt a második maratoni távja, ami fantasztikus teljesítmény. Az egész esztergomi dialízisközpont nagyon büszke Csabára.  „Egészségesként is hatalmas teljesítmény, hát még így ezzel a hátránnyal. Csaba nagyon fegyelmezett beteg, örülnénk,Tovább

Az északi számok versenysorozatának befejező állomása az 1 órás sífutás volt, melyen a magyar csapatból Berente Judit indult, aki egyenletes tempóval megszerezte az aranyérmet. Az utolsó napon került sor a szuper óriás műlesiklás versenyére: A női mezőnyben Végh Ágota fegyelmezett, kiegyensúlyozott versenyzéssel szerezte meg a korosztályos ezüstérmet, valamint Kőműves Luca is ezüstérmes lettTovább

Ezen a napon rendezték a leglátványosabb számot a paralel szlalomot. Ennek lényege, hogy a versenyzők két egymás mellett kitűzött pályán egyszerre indulnak és aki győz, az jut tovább az egyenes kieséses rendszerben. Női versenyzőink közül Végh Ágota arany-, Kőműves Luca ezüstérmet szerzett. A férfiak versenye izgalmakkal teli és fordulatos futamokat hozott.Szervánszky Zsolt ismétTovább

Csodàlatos idô fogadta a versenyzôket, a csípôs hideg ellenère gyönyörû napsütèsben indultak ùtnak, mind a hat síelőnk készen állt a versenyzésre, snowboardozó versenyzőnk szerepe ma a szurkolás volt. A szlalom verseny helyszínén igen nehéz pályatűzéssel szembesültek versenyzőink, hárman – Végh Ágota, Szendi János és Mátyás László – a csapatgyőzelem érdekében rizikót vállalva kockázatottTovább

Izgalom és várakozás előzte meg a mai napot. Az alpesi versenyek közül a óriásműlesiklás versenyeit rendezék meg. A csapattagok magabiztos csúszással jó pozícióban várták a második futamot. Az időjàràs nem kedvezett a versenyzőknek, szakadó hóesésben került sor a futamokra. A sportolók alkalmazkodtak a rossz látási viszonyokhoz. A két férfi és két női indulóTovább

A 7 szervátültetett versenyző és 3 kísérőjük megérkezett a Kanadába, a Szervátültetettek Téli Világjátékának helyszínére. A lesikló versenyek a Mount Norquay pályáin, az északi számok a Canmore Nordic Centrumban, kerülnek megrendezésre. A csapattagok ma megnézték mind az alpesi, mind az északi pályákat, és átmozgató edzést tartottak. A körülmények kitűnőek, kiváló minőségű friss hóTovább

A szervátültetett embereknél az aktív mozgás és a sport a rehabilitációjuk elengedhetetlen része. Orvosilag bizonyított tény, hogy a beültetett szerv élettartama, a szervátültetettek életkilátása évekkel növelhető a rendszeres testmozgás segítségével. A Világjátékra utazó élsportolóink nemcsak megmutatják, hogy az egészségesekhez hasonló eredmények elérésére képesek, hanem egyben példaképei is valamennyi szervátültetettnek azt üzenve: Neked isTovább

Tenisz párosaink nagy küzdelmeken vannak túl. A nőknél Jakab Ivett és Almagro Carmen, valamint Dobos Judit és Jeszenkovits Judit párosa bronzérmet szerzett; valamint a férfiaknál a Hegyesi László-Dobos Péter páros szintén a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Atlétáink is kitettek magukért: Nagy Réka, a legfiatalabb sportolónk egy aranyérmet szerzett súlylökésben, bronzérmet pedig 10mmTovább

A Világjáték negyedik versenynapján folytatódott a tollaslabda, mégpedig a párosokkal. Hanyu Zsuzsanna Orbán Attilával a legjobb 32 között végzett. Az úszás második versenynapján is remekeltek versenyzőink: Sipos Tímea: 50m gyors arany, 50m mell bronz Korcsik Levente: 50 mell bronz, 50 m gyors 8. hely Jakubovics Péter: 50 m gyors bronz Jeszenkovits Judit: 400Tovább

A harmadik versenynapon folytatódtak a bowling páros versenyszámai, ahol Fitos Erika és Hasznos Szabina párosa aranyérmet szerzett. Lukács Alajosné Edit és Czakóné Szabó Mária által alkotott páros pedig szintén a dobogó legfelső fokára állhatott. Soós Sándor és Juhász Zoltán párosa a harmadik helyen végzett, míg vegyespárosaink közül a Juhász/Hasznos páros állhatott fel aTovább

Ma kerékpár, petanque és bowling sportágban volt érdekelt a magyar csapat. Déri Dávid és Mezei Gergő a kerékpár 10 km-es időfutamát teljesítették sikeresen. A technikás, szeles pályán a briteket megelőzve értek mindketten célba; Gergő a második, míg Dávid a kilencedik helyen. Petanquenál a párosainkért szurkolhattunk. Székelyné Burja Ilona és Hanyu Zsuzsanna kiegyensúlyozott játékaTovább

A mai nappal kezdetét vették a XXII. Szervátültetettek Világjátékának versenyei. Röplabda csapatunk körmérkőzésekkel kezdett. Az angol csapattal játszott első meccs döntetlen lett, majd a következő ellenfél az amerikai csapat volt, akik ellen sima győzelmet aratott a magyar csapat, ám húzóemberünk egy rossz ugrás következtében lesérült, így az igen erős argentin válogatott ellen nélküleTovább

Ma az ünnepélyes megnyitóval hivatalosan is kezdetét vette a XXII. Szervátültetettek Világjátéka Nagy-Britanniában. A versenyre 54 sportolóval (51 felnőtt, 3 junior) utazott a magyar szervátültetett válogatott. A 32 vese-, 9 máj-, 3 kombinált vese- és máj-, 1 tüdő-, 3 szív- és 6 csontvelő átültetett sportoló 11 sportágban indul a Játékokon, korosztályos bontásban (asztalitenisz,Tovább

Herend sportjáért díjban részesült Gyurkó Alexandra májtranszplantált úszó sporteredményeiért és a város hírnevének öregbítéséért.  „Herend 20 évvel ezelőtt kapott városi rangot és ezen a hétvégén ünnepel. Boldogan és büszkén. A mai délelőtt folyamán 5 embert tüntettek ki, akik sokat tettek/tesznek azért, hogy Herend ne csak a porcelánról legyen híres, hanem arról is, hogy közösséget épít, öregbíti a város hírnevét.Tovább

Bonis Bona díjat kapott Feszt Tímea a sportoló szervátültetett gyermekekkel és fiatalokkal végzett munkájáért.  A Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért díj 2013 tavasza óta ad lehetőséget a tehetséggondozásban kiemelkedő munkát végző hazai és határon túli szakemberek elismerésére. A díj elnevezése a Bonis bona discere, vagyis Jótól jót tanulni latin közmondásból származik.  2019. június 6-án adták át az idei év Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért díjakat a HagyományokTovább

Derecske Városáért Díjat kapott Kóka Zoltán, a szervátültetettek hazai és nemzetközi versenyein elért kiemelkedő sporteredményeiért.  Hatévesen kezdett futballozni, amit a betegsége kiderüléséig folytatott, a serdülőcsapat oszlopos tagja volt. A vesebetegség pihenőre kényszerítette, de a sikeres veseátültetés után 2009-ben újra sportolni kezdett: a Trappancs Egyesület versenyzőjeként tollaslabdázik és asztaliteniszezik azóta is. Számos hazai és nemzetközi versenyen öregbítette Derecske hírnevét, 4 Európa-bajnokságon és 4Tovább

Március 15-én Fót Bajnoka díjban részesítették Szalayné Persa Tímeát, veseátültetett sportolónkat. Nemzeti ünnepünkön, a fóti Díszünnepségen, Fót Város Önkormányzatának Képviselő testülete Fót Bajnoka megtisztelő díjjal tüntette ki Szalayné Persa Tímeát, aki a X. Szervátültetettek és Művesekezeltek Európa Bajnokságán, dializáltként ezüst és bronzérmet is szerzett női páros asztaliteniszben. Az Európa Bajnokság után néhány hónappalTovább